Aktuality a novinky

logo


+421 911 51 59 59
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

logo


+421 911 51 59 59
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

skcsendehu

 

Aktuality - Novinky - Zaujímavosti - Blog

LPG (Liquefied Petroleum Gas, v preklade „skvapalnený ropný plyn“) je plyn, ktorý sa získava pri ťažbe zemného plynu a ropy, alebo ako vedľajší produkt pri spracovaní ropy v rafinériách. V súčasnosti je to najpoužívanejšie alternatívne palivo pre osobné automobily na svete. LPG si našlo široké využitie; napríklad v domácnostiach na vykurovanie, ohrev vody, varenie, v poľnohospodárstve sa využíva najmä na sušenie v sušičkách a vykurovanie priestorov s poľnohospodárskym využívaním, v priemysle nachádza svoje využitie ako pohonná látka vysokozdvižných vozíkov a vykurovanie výrobných hál.

BATÉRIA FLIAŠ

Batéria fliaš prestavuje zostavu viacero 10-kilogramových aj 33-kilogramových fliaš spojených do jedného celku z dôvodu zvýšenia skladovacej kapacity fliaš a v zimnom období aj odparovacej kapacity fliaš. Takto je možné predĺžiť čas medzi výmenami prázdnych fliaš alebo dočasne resp. krátkodobo zabezpečiť dostatok plynu pre spotrebiče s relatívne veľkým výkonom (až do cca 70 kW). 

Zásobníky musia byť vzdialené od stavieb, zariadení a otvorov do priestorov pod úrovňou terénu najmenej 5 m. Táto vzdialnosť môže byť môže byť skrátená až na:

  • 1 m od budov, na ktorej je stena najbližie k zásobníku z nehorľavého materiálu, bez otvorov v stene nad zásobníkom a v páse ohraničenom výškou zásobníka do vzdialenosti 5 m od povrchu zásobníka.

Fľaškový plyn je dodávaný vo fľaši s kapacitou:

  • 2 kg – typ fľaše (propán-bután), ktorý je obľúbený pre ľahkú manipuláciu a rôznorodosť spotrebičov, ktoré na ňu možno pripojiť (lampa, varič, ohrievač). Na tento druh fľaše sa dajú pripojiť niektoré spotrebiče aj priamo bez regulátora tlaku plynu. Fľaša má guľôčkový ventil. Odber: plynná fáza

Protipožiarna bezpečnosť tlakovej stanice pri výstavbe musí byť navrhnutá v zmysle platných predpisov.

  • Fľaše sa umiestňujú na ľahko prístupných miestach. Priestor s fľašami musí byť aspoň priamo vetrateľný.
  • Fľaše, ktoré sú súčasťou batériových tlakových staníc, môžu sa umiestniť iba v prístavbách, prístreškoch alebo samostatných stavbách.

Spustili sme pre Vás novú a dúfame že modernejšiu webstránku.

KONTAKTNÝ FORMULÁR

check ssl certificate cloudflare status
created by: Marek Sarvas